segítsetek megtartani az oldal színvonalát!

Megtekintések: 786

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Peter ne menj a falnak, az fog gyozni. Kicsit Gyurcsanyosan hangzol :-).
Ez egy nagyon jo oldal, es lehetne is ha ez az allando vitatkozas valahogy produktiv iranyba menne. Vitatkozzatok kepekrol, segitsetek egymast, tanacsokkal, ismerkedjetek, es mint regebben irtam csinaljatok egy nagy bulit es erezzetek jol magatokat. Ez egy csodalatos szakma, szepet es jot teremteni az Istent imitalni, van-e ennel jobb dolog? De ha mindenki tekintelyt akar a rezumejat lobogtatva, avagy a latszolagos hozza erteset, akkor elvesz a lenyeg, es a kepek nem lesznek jobbak. Amikor befejeztem a nehany tanfolyamomat a tanulok mind azt mondtak, hogy "Koszonjuk, megtanultuk maskepp latni a dolgokat!" Errol szol ez, es nem az akadamikus vitarol, hogy ki a "muvesz" es ki a "divatmodell". Kit erdekel? Hires mondas ott, ahol eddig eltem>>> "Ne beszelj rola. Csinald!"
Koszonom mindenkinek hogy vegigszenvedtetek az iromanyomat. Jol esett, hogy erdekesnek talaltatok!
Szep estet,
God bless!
Teljes mértékben egyetértek Szipál Péterrel.
Csak annyit tennék hozzá, hogy tényleg a közösség szón van a hangsúly. És egy közösség akkor jó, ha a tagjai törődnek egymásssal. Nemcsak a megmutatkozás öröme, hanem odafigyelés a másikra.
Emberarcúság: senki sem tévedhetetlen. Engedtessék meg a hibázás és a jóvátétel lehetősége. Névtelenül, indokolatlanul ne zárjanak ki senkit. Én így tenném: figyelmeztetném, hogy szerintem ez nem helyes, lehetőséget adnék a javításra. S ha ezután sem változik akkor zárnám csak ki. Felvállalva névvel, hogy igen én vagyok az illetékes admin.
Na és az aktivitás. Az tagok nagy része nem írt egy árva megjegyzést sem az udvarias köszönömökön kívül.
Vagy használja a csillagokat, de szóban nem indokolja miért is adott annyi csillagot.
Szóval lenne mit javítani. Amíg a gombamódra szaporodó hasonló közösségi oldalakra át nem pártol a tagság.
Kedves Szipál Péter.
Szerintem nagyon sokan szivesen olvasnánk még nagyon sok bölcs és öszinte gondolatot öntöl.
Sokunknak van mit tanulni a szakmárol,szemléletröl,a munka iránti szeretetröl és alázatrol,és még sok minden másrol.Nagyon tanulságosak,és érdekesek az irásai.
Üdvözlettel Gáspár Viki
Nem fotós vagyok, hanem sminkes. De tényleg jó volt olvasni az abszolút nem irritáló hosszúságú írást. Olvasnám tovább szívesen :)
Kosz, csak irritaloan hosszu lett, bocs!

Juhász Péter mondta:
Péter, öröm volt olvasni soraidat. Köszönöm!
Hello mindekinek!

Latom, meg mindig a temanal tartunk. Bar regen latogattam ide, kezdek meggyozdni arrol, hogy majdnem mindenki csak az elso mondatot olvassa el, es arra reagal. Mar tobb elozo hozza szolasomban megjegyeztem, hogy ennek az oldalnak az lett volna a nagyszeru feladata, hogy kozossegi oldal reven itt lehett volna ismerkedni. Kezdo fotosok, modellek, smink, fodrasz, stylist, stb. De mint minden, ez is kicsit elment az elitizmus, es klikkesedes fele. Semmi baj, emberi tulajdonsag, stb.
Csak egy par gondolat es jotanacs.
Foto az foto, mindegy hogy mi van rajta, a szabalyok ugyan azok. Termeszetesen mindannyiunkat mas ihlet meg, masban talaljuk meg azt amitol lelkesek leszunk, van aki az aktokat szereti, mas a divat vilagot es mas a targyfotok nyugalmat. (a tojas nem hisztizik). A minoseg nem a tematol, hanem a vegrehajtastol fugg. Egy jo targyfotot, vagy ne adj Isten aktot ugyan olyan nehez megcsinalni jol, mint egy “divatkepet”. Es most Vogue-rol beszelek. Azert mert valaki potfoliokat csinal attol meg nem lesz sem divatfotos sem divatszakerto.( Mert van draga felszereles, es nagy muterem, attol sem.) Mint mar batorkodtam megemliteni, sajnos itt nincs divatszakma olyan meretekben mint mas reszein a vilagnak, kissebb a piac, tehat kevesebb a munka is.
Mert az eppen most vizsgazo stylist ismerose vizsga anyagat lefotozza valaki egy tulsminkelt akrobatizalo modellel, attol meg nem lesz “divatfotos” senki. De erdekes modon sehol sem. Nyilvan a masik vilagban, ahol ezt “commercial photographer”-nek hivjak, ott csak azert van valamifele szakosodas, mert mint emlitettem, az iranyba indul el valaki ami a legjobban erdekli. Az nem azt jelenti hogy semmi mast sem csinal, es sutkerezik a sajat fenyeben. (Kedves szomszedom, Philip Dixon a Playboynak dolgozott 15 evig, es egy nap ugy dontott, hogy divatot fog csinalni, mert unja a masikat. At allt, es egy roved ido utan abban is nagyon sikeres lett, mert fantasztikusan jo volt. Aztan megis csinalta mind a kettot.) Azt csinaljak amiert alakalmazzak oket.
A TFCD fotozasok es otletezesek nagyon jok gyakorolni, de a legobb indulattal sem lehet divat fotozasnak nevezni. Azert mert egy modellnek van portfolioja attol meg nem lesz model, egy magazine cimlap sem tesz senkit azza. A “stab” szo egy kicsit fennhangzos akkor amikor oromkodunk. Sajnos nagyon kicsi szazalaeka az ott keszult kepeknek alkalmas “portfolio” kepeknek. De attol fuggetlenul lehetnek jok, igenyesek, creativak.
En valahogy mindig ertekeltem ha valaki szereti annyira a szakmat, hogy probalkozik, meg akkor is ha nem tokeletes, nem a leg eredetibb, de legalabb megprobalt valamit. Sajnos az erem masik oldala, amikor mar a konykomon jon ki ugyan az a kep a csikos trikoban a fal mellett bamban allo model, (arnyek a falon preferalt) es a “muvesz” gyozkodik, hogy ez az elvaras.
Hogy 10 kulonbozo modellrol ugyanazok a kepek keszulnek semmikeppen sem segiti a model karrierjet.
Mas tema.
Ide vonatkozna az idezet sorozatom.
“Nincsenek rossz katonak csak rossz tabornokok!” Nagy Frigyes
“Nincs rossz szinesz, csak rossz rendezo!” Hollywood
“Nincs rossz arc, csak rossz fenykepesz!” Szipal Marton az idosebb. (nagyapam)
Mindenkit ra let venni hogy jol dolgozzon a camera elott. Gyakran emlegetem a tanitvanyaimnak, hogy a fotozas az cask 15-20 % tudas es felszereles, 80% kommunikacio. Ha a model minden tekintetben megfelel a celnak, de sajnos gyakorlatlan, feszult, vagy kicsit merev arra millio megoldas van hogy feloldjuk, es szep lassan iranyitva kihozzuk belole amit szeretnenk. Pl. ilyenkor en kikuldom a “stabot”, beszelgetek vele, vagy elvonom a figyelmet attol amit csinal. Volt alkalom arra is, hogy ures geppel fotoztam egy fel orat, es kozben a lany feloldodott, es az eredmeny tokeletes lett. Minden megoldhato. Sajnos rengetegszer elofordul, hogy valjaban nem egy “profit” alkalmaznak, pl szineszt, sportolot vagy zeneszt egy kampanyhoz, aki nagyon jo a sajat mufajaban, de nem erzi magat kenyelmesen modellkent. Na, itt es ekkor jon a “kigyobuvoles” ahogy szoktam nevezni. Sajnos benne van a pakliban.
Glamour!
Egyszer egy interview-ban ugy probaltam megmagyarazni hogy “Divat, ruha nelkul!” Ez persze egy nagyon feluletes magyarazat, mert csak elvonatkoztatva igaz. (foleg a mostani erelmezesben) es nem volt hely az alabbi hosszu ertekezesre.
Hogy a szo honnan ered az kicsit rejtely, ( gorog, latin, o-francia, skot) de Sir Walther Scott vitte be az angol nyelvbe mint “magic spell” es a XIX szazadban mint “alluring charm” valt kozhasznalatuva. Elbuvolo, varazslatos. Valami hasonlo a forditas.
Pont ez a lenyege. George Hurrell Hollywood legismertebb “glamour” fotosa nem annyira fotozott pucer lanyokat, de pont a ruhak, a smink es a vilagitas, (foleg a nagyszeru spotlampa) tul “produce”-olt (szep magyarsag reszemrol, bocs) minosege miatt lett olyan amilyen. Termeszetesen az idok folyaman ez is atment az erotikaba, de itt is a minoseg tette a kulonbseget. Playboy, az glamour-os, Hustler nem az. De a “Sex es New York” plakatja az nagyon. Ez az egesz valahol onnen ered, hogy az egyszeru videki lanyokat a studiok leszerzodtettek, es kiformaltak azza amit most latunk. Az “alomgyar” almokat crealt. Egyik sem volt eloben annyira csabos vagy vonzo, mint a fotokon lathato.
Ezert is erdekes, hogy a Playboy meg mindig ragaszkodik a “girl next door” alap otlethez, hiszen egy lany megjon Texas-bol, szep, meg sexy is, de a magazine egy almot varazsol belole. Pont ez a lenyege a mufajnak, nem a valosag, hanem annak egy idealizalt valtozata. Ezert is van a vadaskodas, hogy tul vannak retusalva.
Talan ide vonatkozna Anna Nicole Smith tortenete. Egy rendkivul kozonseges, kover, mumellu, poros falusi strippert lefotoztak glamourizaltak, es utana GUESS szupermodellt csinalt belole. Azt persze nem is akarom emliteni, hogy valasagban a latvany egy kicsit csalodas volt.
Hogy manapsag a fogalom az erotikus modellek es a glamour modellek kozott nagyon elmosodott a hatar az talan csak azert van, mert az igazi erotikus kepek nem a pucersagrol szolnak, hanem a sejtetesrol, es az alomvilagrol. Ugyanakkor egy model fehernemuben, vagy meztelenul terpeszkerik egy szofan, attol meg a kep nem lesz glamour!
Ugyan ez vonatkozik a mostmar a vizcsapbol is folyo “PIN UP” maniara ezen az oldalon. Nem felvagok, de 3 eve meg ujsagiroknak is meg kellett magyaraznom hogy valojaban mi is ez az “americana” most mindenki “szakarto” benne, ami nem baj, de sajnos csak rosszul!
A pin up az elvileg barmi amit rajzszeggel a falra tuzunk! A lenyege az attitude-bol ered, nem a szerszamkeszletbol, autogumikbol, vagy az 50-es eveket idezo smink es ruhakbol.
(retro, utalom ezt a szot, mert valahogy nekem arra utal, hogy mar semi ujat nem lehet csinalni, ergo utanozzuk a regi bevalt kliseket). Az attitude pedig glamour, pajkossaggal fuszerezve. Kb ennyi. De ha nekitamasztod a modellt egy 49-es Mercury melle es nincs benne valami “alluring” hanem csak ott all, akkor a kep csak azert lesz “pin up” mert valami Hot Rod maniakus szereti a 49-es Mercury-t es felteszi a garazs falara. Nem az antic verda, es a babos kendo a franciakulccsal, (A vilag egyik legkelendobb es nepszerubb pin up-ja Farrah Fawcett-rol volt ami cask egy szimpla furdoruhas kep, hatalmas mosollyal)
Renzo kepe Sipos Agirol a pelda az “alluring attitude-re. Tokeletes, “retro” de tokeletes. Agi kifejezese pont az amirol szol ez az egesz. Kedves, pajkos, es nagyon sexy! Gratulalok!
Ez emeli a kepek minoseget, nem pedig a ketezer falnak dolo model, vagy a karacsonyfava sminkelt lanyok. (termianatoros pillangokat most nem emlitem).
Jot mosolyogtam a “szekrenysor” dilemma-n is. Micsoda fordulat, valaki feltett egy csomo kepet (tudom, “Polaroid”) modellekrol a lepcsohazban. Miutan gondolom, hogy ez egy ugynoksegtol jott, nem szamit hogy a minoseg ugyan az mint az emlitett “szekrenyes” kepek.
De, kedves, ugyan az! Valoban azert kerik ezeket a smink nelkuli kepeket, mert minden annyira tul van retusalva, hogy a megrendelo nem ismerne fel a modellt, ezert kernek retusalatlan kepeket,( ie. Polaroid) de hamar felhaborodunk, akkor legyunk egyenloek.
Jo tanacs egy kezdo modellnek, legkozelebb regisztralj be egy smink nelkuli igenyteken keppel a lepcsohazban, es kedvenc leszel!
Es utoljara, amin meglepodtem, hogy sokan, akik “kikertek maguknak”, meg egyebek, azok most lassan beszivarognak azokra a “renegat” oldalakra ahova szamuztek a tobbieket. Konyorgom, legyunk mar kovetkezetesek!
Bocsanat, hogy kicsit hosszura fogtam a dolgot, de szerintem ez meg mindig egy nagyon jo otlet, mint kozossegi oldal, ahol amatorok, profik, kezdok, es gyakorlottak talalkozhatnak, kiserletezhetnek, kielhetik a creativitasukat.
Ez nem egy munka kereso, vagy munkat ado felulet. Egyetlen reklam ceg sem itt fogja megtalalni a fotost, vagy a modellt, a kovetkezo kampanyhoz, tehat szerintem, csak eljen mindenki a lehetoseggel, ismerkedjunk, es gyakoroljunk, csinaljunk szep kepeket,. Minden szakma ami az izlesen alapul nagyon nehezen meghatarozhato, tehat hogy kinek mi tetszik, az egyeni, de ne felejtsuk el, azert vannak bizonyos dolgok, szabalyok amitol egy kep jo lesz-e vagy nem.
Ha ezeknek megfelelo munkakat rakunk fel, es valahogy nem mindenki tulotletezne a dolgot, ertven mert 10 modell setal a Hosok teren napketekor Arpad Vezerrel a hatterben, es fuszerezve homeless emberekkel, es negy Harley-val, mert attol meg a minoseg meg nem lesz jobb. Csak komplikaltabb.
Ez nem fotoverseny, gondolom, barki, meg magam is ha csinalok egy kepet es tetszik, akkor mutogatni szeretnenk, nyilvan ha megvan a megfelelo hatter es anyagi tamogatas az eredmeny job lesz, (talan, de azt tudni kell hasznalni is!), de van akinek nincs meg a felszerelese, vagy a napfeny muterme, vagy a draga “loft”-ja, attol meg lehet jo. Es gyakran az is! Legyen VALTOZATOSSAG!!!! Kulonbozo stilus, barmi, csak legyen.
Ha valahogy megis a “divatfotosok” es “divatmodellek” leszallnanak a sajat maguk altal epitett pulpitusrol es adnanak lehetoseget a szegeny, “szekrenysoros” kezdo modellnek,
Akkor mindennek lenne valami ertelme.
Nem kell ennek egy masodik Modellmayhem-nek lennie, vagy barmi majmolt kissebb vagyonbol uzemeltetett oldalnak , csak legyen. Ennyi eleg! Sok sok jo keppel.
Hasznaljuk ki, hogy lehet ismerkedni, lehetoseg van arra, hogy gyakorlottabb emberek segitsenek a kevesbe gyakorlottabbaknak, es ez altal lesz job minoseg az oldalon!
Ha, esetleg, mindenki arra torekedne, hogy egy egyeni stilust alakitson ki, es a fotosok munkait ranezesbol meg lehetne allapitani, es nem ezer verzioja lenne fent ugyan annak a kepnek, akkor
Csak egy erdekes megfigyeles, Modos Gabor kiallitasa! Miert nem jott el senki a megnyitora? Kolesza Edit ott volt, mast nem lattam, pedig megerte, es illett volna eljonni. Na, mindegy!
Bocsanat megegyszer a hosszu lere vett gondolatokert.
Sok sikert mindenkinek!
Hja, hát ez egy igen kellemetlen szituáció, volt benne részem nem egyszer. A modell ugyan rendben van "kívülről", de képetelen bármiféle lényegi mimikát produkálni, úgymond "érzést" adni a képbe. A mosoly erőltetett, a felső fogsor fölé húzott ajakból álló vicsor, vagy egyszerűen csak fapofa és még zavarban is van a kamera előtt.

Koch Balázs mondta:
azert talalkoztam mar olyan esettel is, amikor eleg jo volt a stab... a modell is gyonyoru volt... csak eppen keptelen volt megfelelni a koncepcionak... feszult volt, merev volt, nem lehetett vele dolgozni... ez pedig egyedul es kizarolad a modellen mulott... es a kepek szarok lettek... szooval... a modellt tekinthetjuk csupan egy eszkoznek... de van a feladatra alkalmas eszkoz... es van olyan, akinek a kulso adottsagai megfeleloek... de megis alkalmatlan a feladatra - ez a legkinosabb szitu - szamomra!
eloszor is... az oldalon levo kepek sajna 98%nak koze sincs a "divatvilag kovetelmenyeihez" - de ezen most ne kezdjunk el filozni...
ugy gondolom, ez az oldal nem is nagyon akar tobb lenni egy kozossegi portalnal... csak a kozosseg kereteit kene konkretizalni... es megvalositani... :))
jol hangzik amit irsz... - nemzetkozi szinten elismert embereket bemutatni, fotos trukkoket ellesni, stbstbstb...
nem hiszem, h talalsz ma olyan embert, akinek ideje es energiaja lenne arra, h a netet bongessze es angol cikkeket forditgasson ide... sajna...

Szántai Gábor mondta:
Elore is bocs...
Attol hogy az oldalon a fotok nagyobb resze a divatvilag kovetelmenyeinek felel meg (vagyis probal...), az oldal jelenleg nem tobb egy kozossegi portalnal. Alapvetoen nehany blogbejegyzestol eltekintve nem szol masrol, mint a kapcsolattartasrol.
A ModelMayhem hasonlo, de a forumok lenyegesen hasznosabbak, ott van lehetoseg uj hireket talalni, fotosoknak kepfeldolgozasi technikakat tanulni egymastol, model-eknek uj stilusokat, beallasokat tanulni.
Lehet itt sem lenne rossz egy VIP regisztracio lehetosege, akkor a befolyt osszegbol egy ember foallasban szerkeszthetne a divatvilaggal kapcsolatos hireket, belehetne hetente mutatni egy nemzetkozileg elismert fotost, stylistot, tervezot...
tegyuk meg! :P :)

magyargabor mondta:
igen, a "glamour"-t talán el lehetne hagyni :)
igen, a "glamour"-t talán el lehetne hagyni :)
itt ragadnám meg alkalmat hogy üzenjek azoknak akik rajtam keresztül szeretnének visszajutni: tényleg bízom a moderátorokban és a döntéseikben (köszönet ezúton is a munkájukért!), így nem tudok és nem is akarok senkit sem "visszaprotezsálni".
ha lesz időnk, kidolgozunk egy kicsit egzaktabb szabályrendszert, és valamilyen felvételi rendszert.
mindezek tényleg azért, hogy hosszú távon legyen egy színvonalas magyar oldal.
és aki esetleg most kiesik, ne sértődjön meg, fogja fel egy (szubjektív) szakmai véleménynek, és amennyiben ad erre, és később úgy érzi hogy fejlődött, próbálkozzon újra.
köszönet.
azt hiszem nem lesz most sikerem, soot... elore felek a reakciokbol, de haaat van ez igy! :DD
szeretnem elore bocsatana, h bar moderator vagyok... ez itt az en velemenyem lesz, nem az oldal tulajdonosae!

ez az oldal eredetileg egy "szakmai forum" szeretett volna lenni... most nem az, hiszen a szakmat kb 10 ember kepviselni, a tobbiek vagy csak szeretnenek a szakma resze lenni vagy azt hiszik magukrol, h a szakma reszei vagy egyaltalan semmi kozuk az egeszhez.

sajat koncepciom szerint nem celom, h ebbol az oldalbol mostmar eroszakkal szakmai portalt csinaljak (aminek gabor eredetileg szanta!) mar csak azert sem, mert ennek funkciojat kis tulzassal egy levelezolista is el tudna latni, olyan kevesen vagyunk...

de ettol meg celunk egyfajta minoseg megtartasa... söööt...
ill. szemelyes celom megmutatni a divat irant erdeklodoknek, h magyarorszagon kivul hol tart most a divat (es leginkabb a divatfotozas)...

a minoseg megtartasarol...
sajnos (vagy nemsajnos) de ez a "szakma" vagy nevezzuk barhogy, erosen szubjektiv...

attol, h egy fotos tud helyes expot kesziteni meg nem biztos, h jo divatfotos lesz...
attol, h egy csaj szepen ki tudja magat sminkelni az esti buliba, meg nem biztos, h jo sminkes lesz
attol, h vki normalisan fel tud öltözni a hetkoznapokban, meg nem biztos, h alkalmas stylistnak... es
attol, h egy csajnak azt mondjak a haverok, h jocsaj vagy, meg nem biztos, h modell lesz belole
(de mondhatnam azt is, h attol, h vki vekony... es magasabb 175 cm-nel... meg ugyanugy nem biztos, h jo modell lesz belole... - de jelenleg ne menjunk bele ilyen reszletekbe!)

es most jon, amiert asszem sokan meg fognak utalni ezen az oldalon...
a torleseknel nem csak olyan objektiv parametereket tartunk szem elott, h ki van-e toltve az adatlap vagy h van-e fent par ("normalis") felvetel... - bar szamomra mar a normalis is igen szubjektiv kategoria egy foto (es plane egy divatfoto) eseteben...

hanem egyeb esztetikai megfontolasokat is... minden mufajban (smink, haj, styling, fotos vagy modell)

igen... kenyes tema ez, mert amig pl egy fotosnak az adatlapjat toroljuk, mondvan, h nem eleg jo amit csinal - ez is rosszul esik az embernek, hiszen a munkait kritizaljak...
de egy modell eseteben ez kb ugy johet le, h "bocs... csunya vagy!" - ez nem feltetlenul jelenti ezt - max annyit, h SZERINTUNK nem kene modellkent regisztralnod...

szooval... ilyesmi dolgokat probalunk szem elott tartani a torleseknel...

csunya dolog, es sok embert sért ez, tisztaban vagyok vele... de ez sajna igy mukodik...

Baka Szabolcs mondta:

Sokaktól hallom vissza az oldalon, hogy törölték Őket, pedig ki van töltve az adatlapjuk, normális felvételeik vannak feltöltve, és egyik napról a másikra megszűnik a "login"-jük.
Nem azt mondom, hogy reggelente remegő gyomorral kelek fel, hogy vajon az éjjel töröltek-e az oldalról, de mégis kíváncsi vagyok mit kell teljesíteni.

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

© 2020   modellonline.hu   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek