segítsetek megtartani az oldal színvonalát!

Megtekintések: 784

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

azert talalkoztam mar olyan esettel is, amikor eleg jo volt a stab... a modell is gyonyoru volt... csak eppen keptelen volt megfelelni a koncepcionak... feszult volt, merev volt, nem lehetett vele dolgozni... ez pedig egyedul es kizarolad a modellen mulott... es a kepek szarok lettek... szooval... a modellt tekinthetjuk csupan egy eszkoznek... de van a feladatra alkalmas eszkoz... es van olyan, akinek a kulso adottsagai megfeleloek... de megis alkalmatlan a feladatra - ez a legkinosabb szitu - szamomra!

Mammel Erik mondta:
Zsaklin, azért az is hozzátartozik ehhez, hogy általában nem a modell a megrendelője egy fotózásnak, tehát bármennyire is bosszanthatja az esetleges - szerinte - amatőrség vagy nem teljes szakmai felkészültség a stáb bármely tagjának részéről, ő megkapja a modellkedésért a díját mindenképpen. Az elkészült produktum sikeréért vajmi kevéssé ő a felelős már a továbbiakban, ha neki azt mondták, hogy: "Köszönjük, kész vagyunk." Ergo, ha nem tetszik is neki a végeredmény, nem hiszem, hogy oka volna elégedetlenkedésre.
Mindezek egy fizetős modellmunka esetére értendőek természetesen.

Strammer Zsaklin mondta:
Miért a modellek szólnak bele? Nekik is lehet véleményük, nem?! Sajnos nekik van a legkevesebb szerepük/beleszólásuk egy fotó elkészültekkor… Egy fotózás alkalmával ők csak „eszközök” ami segítségével megvalósítanak elképzeléseket- fotósok, sminkesek fodrászok. Mit tehet a MODELL arról, ha ő tökéletesen dolgozik -100%-an, ellenben a sminkes felemás sminket készít neki, a fodrász egy előnytelen hajat, a fotós meg azt sem tudja, hogy kapcsolja be a gépét ???? A modell minden esetben csak egy „eszköz”, hogy az ő segítségével kifejezzünk vmit! Dolgozhat ő 100%-an lehet az ő munkája tökéletes, ha rajta kívül mindenki más csak unaloműzésből csinálja azt, amit csinál. Tehet a modell arról, ha a képe szar lesz? Nem nagyon! Megelőzheti, hogy nem megy el egy ilyen fotózásra, de sok esetben ez csak utólag derül ki!
Lehet ezt tovább boncolgatni, hogy ha pl. van egy tökéletes modellünk és egy tökéletes fotósunk, kitalálnak vmit, a tökéletes sminket megalkotó személy éppen nem ér rá, akkor egy kevésbé jó sminkest kénytelen elhívni a fotós. Hol tehet majd arról a modell, ha sminkje rossz lesz? Volt bele szólása? Az égvilágon semmi!
Tisztelt Moderátorok!

Sokaktól hallom vissza az oldalon, hogy törölték Őket, pedig ki van töltve az adatlapjuk, normális felvételeik vannak feltöltve, és egyik napról a másikra megszűnik a "login"-jük, többek között egyik kedves barátnőm is így járt (Alexa Bea).
Megértem hogy nagyon sok munka van egy ilyen oldallal, és nem 3 oldalas kiértékelést szeretnék, csak egy egyenes válasz arra, hogy miért, vagy egy szigorú pontos szabályzatot a regisztrációnál, hogy ha ezt megteszik, akkor ti kiteszitek....
Nem azt mondom, hogy reggelente remegő gyomorral kelek fel, hogy vajon az éjjel töröltek-e az oldalról, de mégis kíváncsi vagyok mit kell teljesíteni.
A megoldás talán egy 3 napos határidő lenne egyfajta figyelmeztetés, hogy ez a baj, és vagy kijavítod, vagy kalap-kabát!
Félreértés ne essék, nem minősíteni szeretném a munkátokat (különben nem lennék itt, és nem ajánlanám másoknak is), csak érdeklődni, hogy miért, és mi a megoldás.

Üdvözlettel:
Baka Szabolcs
Tökéletesen egyet értünk!
Zsaklin, azért az is hozzátartozik ehhez, hogy általában nem a modell a megrendelője egy fotózásnak, tehát bármennyire is bosszanthatja az esetleges - szerinte - amatőrség vagy nem teljes szakmai felkészültség a stáb bármely tagjának részéről, ő megkapja a modellkedésért a díját mindenképpen. Az elkészült produktum sikeréért vajmi kevéssé ő a felelős már a továbbiakban, ha neki azt mondták, hogy: "Köszönjük, kész vagyunk." Ergo, ha nem tetszik is neki a végeredmény, nem hiszem, hogy oka volna elégedetlenkedésre.
Mindezek egy fizetős modellmunka esetére értendőek természetesen.

Strammer Zsaklin mondta:
Miért a modellek szólnak bele? Nekik is lehet véleményük, nem?! Sajnos nekik van a legkevesebb szerepük/beleszólásuk egy fotó elkészültekkor… Egy fotózás alkalmával ők csak „eszközök” ami segítségével megvalósítanak elképzeléseket- fotósok, sminkesek fodrászok. Mit tehet a MODELL arról, ha ő tökéletesen dolgozik -100%-an, ellenben a sminkes felemás sminket készít neki, a fodrász egy előnytelen hajat, a fotós meg azt sem tudja, hogy kapcsolja be a gépét ???? A modell minden esetben csak egy „eszköz”, hogy az ő segítségével kifejezzünk vmit! Dolgozhat ő 100%-an lehet az ő munkája tökéletes, ha rajta kívül mindenki más csak unaloműzésből csinálja azt, amit csinál. Tehet a modell arról, ha a képe szar lesz? Nem nagyon! Megelőzheti, hogy nem megy el egy ilyen fotózásra, de sok esetben ez csak utólag derül ki!
Lehet ezt tovább boncolgatni, hogy ha pl. van egy tökéletes modellünk és egy tökéletes fotósunk, kitalálnak vmit, a tökéletes sminket megalkotó személy éppen nem ér rá, akkor egy kevésbé jó sminkest kénytelen elhívni a fotós. Hol tehet majd arról a modell, ha sminkje rossz lesz? Volt bele szólása? Az égvilágon semmi!
http://www.modellonline.hu/profiles/blogs/mit-mennyiert-honorarium-...
Sziasztok! Tudom hogy nem ide vonatkozik blog bejegyzésem, mégis arra gondoltam hogy tapasztalt kollégák segítségével egy összefogásra lenne szükség ami építő jellegű!!!!! :)))
Szívesen hallanék olyan fotósok véleményéről akik folyamatosan töltik munkáikkal divatmagazinok oldalait! Több fotográfus anyagára tekintek ámulattal és sajnálattal veszem tudomásul hogy aktivitásuk itt megszűnőben látszik! Az oldal ideális egy olyan fórum részére ami ÉPÍTŐ JELLEGŰ!
Sok sikert!
Kedves Mindenki!

Javaslom mindenkinek az alábbi sorokat elolvasni, ami esetleg sok ember szemét felnyitja ebben a vitában /részlet, az oldal szabályzatából/:

„FOTÓK MODERÁLÁSA - AZAZ MIT NE TÖLTS FEL!

A fotófeltöltővel csak profi képek tölthetőek fel, amik a következő kategóriák egyikébe beillenek:
- fashion,
- beauty,
- glamour.

Más stílusú, vagy amatőr képeknek a profilodon a helye. Ha mégis ilyet töltesz fel a fotók közé, töröljük. A törölt kép ismételt visszatöltése kitiltással is járhat, mivel nagyon sok pluszmunkát okoztok nekünk ezzel. Sajnáljuk, hogy ilyen szabályokat kell hozni!

Bármennyi és bármilyen minőségű kép feltölthető a profilodba, ez nincs moderálva.
Ennek a módja:
Keresd meg a profilodban az "Az Ön felülete" nevű részt:

Majd klikkelj a szerkesztésre, és ide fel tudsz tölteni bármilyen képet és hozzá tudsz adni bármilyen html kódot (videót, fotó slideshow-t, stb.).

Tehát mégegyszer: a fotófeltöltő csak szakmai referenciák bemutatására használatos. Kérlek ide ne tölts fel magadról semmilyen amatőr képet (kompakt kamerás, szekrénysoros, rendezvényes, hostess kép, stb.)

Kezdő és tehetséges modell vagy?
Valószínűleg rengeteg fotós van itt, aki szívesen csinál Neked pár minőségi fotót akár ingyen, a képekért cserébe is. Amennyiben szeretnéd velük felvenni a kapcsolatot, kérlek írj ebbe a fórumba: "TFCD: Ingyen fotózás a képekért cserébe". Itt tudsz csatolni képeket is magadról!

Köszönjük a megértést.”
Kedves Péter!:-)
Rég beszéltünk, és örülök, hogy most ismét:-)
Valahol egyet értünk, de szerintem Te itt a kitiltást és törléseket félre érted!
Az, hogy épp egy modell linkelte be, aki vegyük azt nem ért hozzá szakmailag, teljesen mindegy, ha utána Gábor úgy is felülbírálja. A felhasználók csak javaslatokat tesznek, ezzel talán könnyítve Gábor munkáját. Egyébként, ha visszapörgetjük az elmúlt pár napban kialakult vita elé, szépen nyomon követhető, hogy nem napi 50 felhasználóról beszélünk, vagy hasonló mennyiségű fotóról, hanem 2-3 naponta 1 személy és néhány fotó, ami valószínűleg tényleg olyan színvonalú.
Üdv,

Zsaklin
Igen, sajnos ez is baj lehet, hogy láttam már itt én is olyan lányt, akinek jó minőségű fotója volt, de csak egy. Arról meg aztán nem tudsz meg sokat :(((

Gábor,

Tudom, milyen cipőben jársz. Velem is ez volt, amikor az enyémet csináltam, hogy kicsit jobban elszabadult az újszülött, mint ahogy terveztem. Utána már kellett olyan döntéseket is hoznom, amik a saját érdekeimet sértették. Egy a lényeg, kitartás, szuper amit csináltál, így tovább...

Benkö Sándor mondta:
Egy képről ritkán derül ki a minőség, de több fotónál, vagy sorozatnál már igen.
Szerintem itt senki nem bántásnak írja amit ír, mindenkinek más a véleménye. Az hogy legyen egy ilyen oldal, az nagyon jó ötlet, és hogy Gábor megcsinálta, az mégjobb. És hiába van még 100 másik ilyen, úgy is mindenki itt fog kikötni, mert ez van a legjobban megcsinálva. Számomra nem volt világos, hogy kik szelektálják a képeket. Szerintem itt senki nem azt mondta, hogy ez az oldal neki nem jó, csak a véleményét mondta el. És nem hiszem, hogy Péter például azért fejtette ki véleményét, mert attól tartott, hogy letörlik az oldalról. Nekem csak az nem volt tiszta, hogy ki dönt arról, hogy ki marad, és ki nem?! De most már fel lettem világosítva, hogy van "szakmai zsűri".
hát ez no comment :(
ha olvasnál kicsit, látnád hogy az utolsó sorodnak kb semmi értelme
az elsőre meg annyit hogy nem célom tanítani meg tutujgatni bárkit is innen. sem nekem, sem a többi admin-tagnak szerintem.

tényleg most kezd elegem lenni, ha nem tetszik tessék profilt törölni és klón-oldalra regelni!
nem konkrétan Te, általánosságban bárki...

ha tagdíjas lenne vagy tele lenne reklámokkal megérteném. így inkább segíteni kéne. szerintem.

Kaiser Erika mondta:
Szerintem abból nem tanul senki, hogy szó nélkül törlik v. kitiltják az oldalról, v. letörlik akármelyik képét egy szó és mindenféle indok nélkül. Nekem is törlődött már képem, mivel általában egyszerre többet töltök fel, azt sem tudom, hogy melyik, csak láttam, hogy kevesebb van, de az indokát nem tudom. Gondosan szelektálok, megfontolom, hogy mit töltök fel ide, a minőség alapvető dolog nálam, mint ahogy az igényesség és a fejlődés igénye is. Engem tényleg érdekelne, hogy némelyik képem miért nem felelt meg ide, ill. minek nem felelt meg, miközben igen, sokkal rosszabb képeket látok itt.
Mondjuk kérdés persze, hogy meg akarok-e felelni Magyar Gábor személyes, szubjektív ízlésének :).
Szerintem abból nem tanul senki, hogy szó nélkül törlik v. kitiltják az oldalról, v. letörlik akármelyik képét egy szó és mindenféle indok nélkül. Nekem is törlődött már képem, mivel általában egyszerre többet töltök fel, azt sem tudom, hogy melyik, csak láttam, hogy kevesebb van, de az indokát nem tudom. Gondosan szelektálok, megfontolom, hogy mit töltök fel ide, a minőség alapvető dolog nálam, mint ahogy az igényesség és a fejlődés igénye is. Engem tényleg érdekelne, hogy némelyik képem miért nem felelt meg ide, ill. minek nem felelt meg, miközben igen, sokkal rosszabb képeket látok itt.
Mondjuk kérdés persze, hogy meg akarok-e felelni Magyar Gábor személyes, szubjektív ízlésének :).
Szerintem is jó, ha a fotók színvonala minőségi. Az senkinek nem jó, ha a végén átmegy iwiw feelingbe a dolog. Azt érdemes lenne megfontolni, hogy csak több képpel lehessen jelentkezni, és aki nyitóképnek nem profit tesz ki, akkor az mehet is. Legalább nem kell szórakozni utána a törölgetéssel annyira.

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

© 2020   modellonline.hu   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek