HIRDETÉS

Csoportok

ADDIG NEM LESZ MODELL ONLINE MAGYARORSZÁGON AMÍG A TAGOK 90 SZÁZALÉKÁNAK FOGALMA SINCS ARRÓL MIT JELENT MODELLNEK LENNI....REGISZTRÁLTAM KÍVÁNCSISÁGBÓL,DE FELHÁBORÍT EZ A RETTENETES VEGYÜLÉS.....

Megtekintések: 1443

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

kosz a nyelvlecket, de amellett igazad van

Szántai Gábor mondta:
Sziasztok,

Nem olvastam vegig a topic-ot, mert 24.-tol a 8. oldalig annyi informaciohoz jutottam, hogy nem birom ki reagalas nelkul:-)

Egyreszt en nem vagyok fotos, csak leszek - talan...
(ha, most ezert torlik a regisztraciom, az sem erdekel)
Marmint fotos vagyok, de elsodlegesen riporterkent vegeztem es gyakornokoskodtam a legnagyobb peldanyszamban megjeleno politikai napilapnal. Szerencsere toleraltak, hogy nem akarok politikat fotozni, igy inkabb az egyeb kozelet, szorakoztatoipar, szociografia jutott osztalyreszemul.
Talan ennek koszonhetoen tanultam meg az emberekkel banni - ezert halas vagyok egykori mentoraimnak, es az iskolamnak koszonhetoen picit maskepp latom a mediavilagot.

A korabbi hozzaszolasok kozott sokan, sokmindent probaltatok arra a mediara haritani, amelybol magatok is eltek - kozvetve vagy kozvetlenul...
Sokakat zavar, hogy a divatszakmat lehuzzak a Kelemen Annacskak vagy Paris Hilton-ok.
Sajnos nem, inkabb Ok tartjak eletben - a kutyat nem erdekelne, ha XY kozepszeru fashion model (bocs, ha mar a fashion angol, akkor a model is legyen az, korabban vki irta, hogy "high fashion modell", attol kihullott a szor a hatamon...) pozolna a Vogue, Vanity cimlapjan, mikor a drogos, alkoholista, on- es kozveszelyes Lindsay Lohan jobban eladhato talpig Chanel-ben.
Szarul nez ki? Kit erdekel!
Ott a stab, osszerakjak, az a dolguk...
Lindsay megjelenik kifenyezve az ELLE cimlapjan, masnap osszetor egy autot - pozitiv es negativ reklam, folyamatos kolcsonhatasban allnak egymassal.
A celebeknel, akarmekkora tragyakupac is a szemelyiseguk, soha nem lesz jobb reklamhordozo senki.
Ma vegigmentem az Oxford Str.-en, ilyenkor ezer doubledecker megy el az ember mellett, nemilyeken jobbnal-jobb reklamfotokkal (Szipal ur - ezt jelenti a "commercial", reklam vagy kereskedelmi fotografia). Hiaba izleses egy Levi's reklam, az emberben megis az uj Armani marad meg Victoria es David Beckham-mel.
Pedig aztan a holgy minden, de nem az idealis no mintakepe, csak egyszeruen egy jol megcsinalt celeb.
Mint Kelemen Anna, csak O mas utat valasztott. (Sokan azt sem tudjak Annarol, hogy annyira kozel sem hulye, mint amilyennek latszik - ha nehany szinesznonk igy tudna azonosulni a szerepevel, akkor elobbre tartana a magyar filmszineszet is...)

Vissza a mediahoz...
A media mindig az igenyekre epul, azt szolgalja ki, mikozben ovatosan, apro csapokat novesztve tapogat uj teruletek, igenyek fele. A kozonseget, minket szolgal, belolunk szerzi az otletet es hat rank, alakit minket, majd reagal a valtozasokra.
Ez igaz a bulvarra, politikara, divatra, de meg a National Geographic-ra is.
Ha nem lenne igeny Gyozike-re, akkor nem lenne - de van es nem nem azert, mert hulyek az emberek, hanem ilyen szar a vilag, egyszeruen az kapcsolja ki oket, az zarja ki a mindennapi problemakat, ha a gazdag, de buta roma szerencsetlenkedesit, megalazasat nezhetik.
Ugyanerre epul a bulvarsajto.
Az egyszeru embernek a legszebb orom a karorom, az amikor az unnepelt, gazdag sztart latja megsemmisulve.
Nem Kelemen Anna huzza le a divatvilagot, hanem azok a holgyek, akik bekokainozva esnek ki egy bemutato utan a limuzinbol. Ezert tartja a hetkoznapi magyar mediak*rvanak a high fashion model-eket.

Persze mindezek nelkul egy zart vilag lenne a divat, ami senkit nem erdekelne - igy pedig van miert penzt beleolni, az egesz mogott allo mediavilag es szorakoztatoipar pedig szepen hizik...
Senkinek sem kotelezo kerni ebbol a tortabol, pedig finom, csak eros gyomor kell hozza es fuggoseget okoz...

Amugy nem kell felni, most ott tartunk, mint 10 eve a nemetek vagy olaszok - szidjuk a mediat kedves ferfitarsaim?
Emlekszunk meg arra, hogy milyen olasz talkshow-k voltak musoron?
Kioregedett popsztarokkal vagy szinesznokkel, akiknek olyan dekoltazsuk volt, hogy az ORTT mar nem is buntetest, hanem csekkfuzetet kuldott volna a csatornanak?:-)
Majd tuljutunk ezen is...

Mas.
Gabor, regisztracional nem lehet megoldani, hogy a model esetleg fotos kategoriakra legyen bontva?
Vagy legalabb a keresomotort modositani, hogy a fashion fotos a fashion model-t talalja meg...
Es az sem lenne rossz, hogy ha mindenki olyan kepet tenne fel, amilyen kategoriaban szeretne szerepelni...

Otthon nem tudom mi a helyzet, nekunk itt megvan a sajat kis kozossegi portalunk - nevezzuk ModelMayham-nek - ahol rengeteg lany van, aki szinten fashion model-nek tartja magat es fotozasnal kizarja az aktot...
Erre nem tudok mit mondani, akkor ne nevezze magat fashion model-nek: raadnak egy szoknyat, egy nyakkendot, rizsporos parokat, majd fedetlen felsotesttel kizavarjak tobb szaz vaku ele. Nem birod? Ne csinald, ennyi...
Sokan irtatok, es en csak megerositeni tudom, hogy a fashion resze az akt is, csak mas a tolcser a fagyi korul.
Az erotikus akt nem erdekel, az en erdeklodesi korom lezarul annal, ami a divat es reklam fotografiahozhoz szukseges.

Amugy en sem donthetem el epiteszkent, hogy en akkor most tobbet nem tervezek raktarepuletet, mert az nekem nem tetszik...
Minden szakmanak van arnyoldala - arnyek nelkul nincs kontraszt, ugy minden unalamas es lapos:-)

Fotosokrol is irnek, de nincs jogom, en sem tudok fotozni, semmit nem tettem le fotoskent az asztalra, de egy hajszallal sem jobb az arany, mint a model-ek kozott.

Itt jon ki az oldal elonye:
A hozzam hasonlo dilettansoknak van eselyuk fejlodni, ha talalnak model-t, aki elviseli a szerencsetlenkedesunket.
Mert a fotos ritka nagy allat...
Onkritika legtobbunkben zero.
Irogatunk itt a fashion-rol, de en ezen a portalon meg nem nagyon lattam fotot, ami helyt allna az I-D-ban vagy az AnOther-ben. Oleg Borisuk beferne, ez teny. Bocs, hogy megsertettem valakit, de Markus Klinko sem terem minden bokorban, pedig O meg felig magyar is.
En kenyszerbol nevezem magam fotosnak, mert model megsem vagyok - de fashion fotosnak addig nem is fogom magam nevezni, amig a fent emlitett magazinok altal megkovetelt szint kozelebe nem erek. Es ez nagyon-nagyon messze van...

A fentiekkel csak arra szerettem volna celozni, hogy addig a fotosoknak is finomabban kellene velemenyt nyilvanitani, amig onkritikat nem gyakoroltak...
Akik pedig mar megtehetik, hogy kritizaljanak, azok se felejtsek el, hogy honnan jottek es mit jelent a szakma iranti tisztelet illetve alazat.

Kellemes 7veget,
Gabor

(bocsanat az ekezetlensegem miatt...)
de ki hiszi, h a divatszakma humanitariusok gyulekezete??? :D
persze... jobb lenne, ha... de hat ez van - elkezdhetjuk anyazni a "mocskos, belterjes, felueletes" divatszakmat... de attol ez meg nem fog megvaltozni
igyexem ugy felfogni, h ez is a szakmaval jar... erre szoktam azt mondani a kezdo modelljelolteknek, h ahhoz, h jo modell legyen nem csak 177 cm magasnak kell lenni, jo meretekkel... ugynolyan fontos, h el tudja viselni az esetleges bunko megjegyzeseket, a kritikat... vagy epp azt, h jobb esetben 3 havonta a vilag masik vegeben kell uj "baratsagokat" kotnie... hiszen evekig böröndbol el, es mire vhol kezdene jol erezni magat... es haverokat szerzett, addigra epp csomagolnia kell... es utazni parezer kilometerrel odebb... - ez sem megy mindenkinek!

hihi... de hisz az ördög is pradat visel! :D :D :D
Öööö, azért a párhuzam kicsit sántít, bár inkább orra esik. Ez az oldal nem egy garantált megrendelésforrás, nem casting.
Nem láttam törölt regisztrációkat, így nem sok sejtésem lehet a törlés okairól sem. Az viszont vitathatatlan tény, hogy az oldal magántulajdon, és mint ilyet, nemigen lehet számonkérni, hogy kit miért enged be vagy sem. Ezt a csetepatét már hazai pályán (MM) lejátszottuk mi is, amikor a user-ek igyekeztek megmondani, hogy mit, miért és hogyan kellene csinálnunk a fórumunkban :)

J.Szilard (meglesz) mondta:
...Szervezz castingot. El is jön az ország minden pontjáról több 100 modell.ott állnak az ajtód előtt. Te az ablakból nézed őket, majd behívod a többek álltal emlegetett "Gizikét" mert szépen mosolygott, a többieket meg szó nélkül otthagyod. Nem szólsz nekik hogy ne várjanak tovább, menjenek haza szépen hanem szó nélkül kizárod őket. Valószínűleg több castingot nem szerveznél mert senki nem menne el legközelebb. Szerintem még Bálinték ügynöksége sem ilyen a jelentkezőikkel, hanem közlik, hogy sajnálom nem feleltél meg ezért és ezért. Ha nem tennék akkor annak is híre menne és hamar a rosszhírű ügynökségek közé kerülnének.
Hehe, kb. egyezik erről a véleményünk :)

Bár sosem hirdettem, neveztem TFCD-nek, ilyen alapon fotóztam elég sok lányt az elmúlt években. Viszont, mindig el lett nekik mondva, hogy a képek milyen célból készülnek (jelen esetben internetes megjelenés). Itt néha úgy éreztem én is, egy-egy olyen fotózás úgy van "behirdetve", hogy mindenki saját örömére vesz részt ilyenben, adott esetben nem kevés munkát beleölve. Ez így eléggé megmosolyogtató számomra, mindenkinek megvannak a konkrét céljai ezzel, nem unaloműzésből történik egy ilyen. Ezzel természetesen semmi gond, csak a résztvevők elvárásai és elképzelései nem árt, ha szinkronban is vannak egymással. Ígí elkerülhetőek az a kellemetlen helyzet, hogy az érintett felek kissé elégedetlennek érzik magukat utána. A "csak legyenek szép képek" indíttatás egy kicsit túl idealista megközelítés számomra, minél komolyabb fotózásról van szó, annál inkább.
A képeknek a modellekhez jutása sok esetben nem volt egyszerű tudomásom szerint sem, néha még ügynökségek "portfoliókészétésének" esetében sem. Igazából nem egészen értem, hogy ez miért lehet gond, hiszen normális esetben a képek a lehető leggyorsabban átkerülnek memóriakártyáról HDD-re, mentve lesznek lemezre (én legalábbis addig nem törlöm memóriakártyáról, amíg nem tudom biztonságban - HDD+lemez). Sok lány csodálkozott már, hogy nem kell rá várniuk heteket, hanem másnap megkapták a képeiket, és nem egy párat, hanem mindet. Amennyire tudom, ez sem feltétlen szokás, de egy kezdő modell esetében szerintem nem árt nekik, ha azokat is látják, amikor a póz béna volt, előnytelen, stb. Ezekből talán többet is tanulhatnak, mint a retusált, válogatott képekből. Ezeket meg ráérnek a későbbiekben is megkapni, ha a fotós még szeretne elbíbelődni velük hosszasan.
Megdugással, béna fotóssal kapcsolatban csak azt tudom javasolni: nem kötelező maradni...

Juhász Péter mondta:
...nem egy modell panaszkodott nálam, hogy elment TFCD alapon mondjuk és egyszerűen semmire nem tudja használni a képeket, ha egyáltalán megkapta (fotózás képekért cserébe?) vagy annyira nem értett hozzá a fotós vagy kb meg akarta erőszakolni . Ne maradjon az ilyen! Ez a TFCD hozzám hasonló úton levőknek hatalmas lehetőség volt, de mostmár egyik normális modell sem vállal TFCD-t (hozzáteszem teljes joggal), mert annyira megszivatták TFCD fotózáson. Jó persze, a modell nézze már meg a fotós képeit, akihez megy, de akkor is. Én sem merek már senkit megkérdezni TFCD-vel kapcsolatban, mert kapásból azt fogja hinni, hogy megdugni akarom. Ez is mennyire gáz már. :(

És jah, én egyet értek azzal,hogy jöjjenek kezdőbbek is, hisz én is az vagyok. de annyira szar, hogy jön mondjuk egy jóhiszemű, szép lány, akiben mondjuk mg tehetség is van aztán lecsapnak rá a perverz lúzerek, akik azért vettek profinak kinéző gépet, hogy így kerüljenek lányok közelébe... Most komolyan. :(

Ne haragudjatok, hogy ilyen indulatos voltam, nem akartam megbántani senkit, de gondoltam leírom én is a véleményem.
tudom, nem is miattad irtam :)
nem is te vontal parhuzamot:)
:D :D :D
egyet ertek, roland!
(eszembe nem jutott parhuzamot vonni a fotozz es a modellonline kozt - remelem ez mindenkinek - sokaknak - egyertelmu volt!)

udv :)
Lassan nem artana a fotosokat is szurni..... :P
Ez mondjuk szemelyes velemeny, de lehet nem kene a fotozz.hu-t egy mercevel merni ezzel az oldal...nem egy tema es legfokebb nem egy kategoria.
A rutin, a tapasztalat, a letett eredmeny meg tiszteletert kialt...nagyon.

udv

Roland
Akkor most már lassan helyreáll a béke :)
Ez egy frissen indult oldal ,ahol hála isten az elsők között lehettem itt,
és mint friss oldal rutintalan moderátorokkal rendelkezik, akik munkavégzés közben esetleg kicsit túlbuzgón ,talán töröltek olyanokat is akiket nem biztos,hogy kellett volna.Számomra nagyjából ennyi a történet kár egymásnak esni,és olyan dolgokat belemagyarázni , amik talán nincsenek is :)
Részemről ennyi,az oldalt szeretem ,és legyen csend,és nyugalom:)
maximálisan egyet értek!!!! :):):)
bolha vagy kutya egyre megy.
és akinek nem inge nem veszi magára!!!! :D:D:D:D
B.

Benkö Sándor mondta:
Sajnos ez az egész kabarévá fajult, és sem időm sem kedvem győzködni a meggyőzhetetleneket, főleg ha gőzük sincs, hogyan műkődik valojában a szakma. Erre szokták mondani " A kutya ugat, a karaván meg halad tovább". Úgyhogy by-by
Szilárd a csúsztatásokat nem szeretem.
Nem hasonlítottam egyetlen itt lévő modellt sem a 70 éves öreganyámhoz. Azt írtam, hogy ha a TE logikád szerint müködnénk és senkit nem törölnénk, mert mindenkinek joga van itt lenni még akkor is ha nyilvánvalóan soha nem lesz belőle modell, csak azért mert hátha sikerülne szereznie pár ingyen fotót a TFCD fotózások által, akkor eszerint a logika szerint a 70 éves nagyanyámnak is helye lehetne itt. Sajnálom ha a te fejedbe nem jutott el a hasonlat, illetve csak így tudtad feldolgozni hogy itt minden lányt a nagymamámhoz hasonlítok. Próbálok majd a jövőben akkor kevésbé bonyolultan fogalmazni hogy még a gyengébb értelmi képességekkel megáldott felhasználók is megérthessék ...

Azzal pedig hogy megállapítottam hogy a mai napig egyetlen lányt sem vettünk fel az ügynökséghez olyat akit a modellonline-on találtunk volna, ezzel csupán egy tényt állapítottam meg. Mégpedig arra reagálva hogy az oldal elsődleges célja számunkra ügynökségek számára a scouting. Számomra -egyelőre- nem!!!! Nem ezért járok fel és nem is ezen okból emelem fel a szavam sem itt, sem más fórumokban. (aki olvassa úgyis tudja mik azok a témák amikről itt már nyilatkoztam, és amiket a szivemen viselek)
Nyilván nem töltök itt órákat hogy a jelentkezők adatlapjait nézegessem, így nem tudom hogy az itt jelenlévő lányok mire kéne hogy számítsanak velünk kapcsolatban...
Viszont pont ezért felvettük a kapcsolatot néhány scout-tal, akik jobban ráérnek erre, és reméljük hogy a jövőben fogunk tudni olyan lánnyal foglalkozni, aki itt a modellonline-on talált ránk, vagy mi rájuk.

Még egyszer bocsánat a rettentően összetett és bonyolult hasonlatomért mindenkitől aki nem volt képes agyilag feldolgozni azt!
Üdv: B.
csak bele akarsz menni a nyilvanos jatekba??? :D
bevallom eleg gyengere sikerult... sokkal tobbet vartam... annyira igyekeztem az elobb!

igen.. emlekszem erre a regisztraciomra, bar a "tobb oldalt erosnek erzem"... ill. ha fotozzhoz is kozod van, akkor abba tenyleg ne menjunk bele...
az idezett regisztracio emlekeim szerint a privat oldaladra szol... aholis csak igy lehet megnezni a kepek nagyreszet...
de igazabol ez h is jott ide???

megtisztelo, h kb 1 eves webes regisztracioimat idezgeted... de miert is???

szedd mar ossze magad... ide kevered a valentine modelstol kezdve az en privat regisztracioimat is, csupan azert, mert neked nem tetszik ahogy nehanyan rendbe szeretnek tenni a modellonline-t... ez gaz!

egyebkent koszonom a kegyet, de halas nem leszek erte... ugyh tegy belatasod szerint :)
es amit te muvelsz, az nem cinizmus...

J.Szilard (meglesz) mondta:
Balázs, ne hargudj, de miért ínák privát üzenetet ha válaszra sem méltatnak? :)
Ugye Te sem gondolod komolyan :)
Ha idegesítem az ittléteteket írjatok nyugodtan.
Ha a kissebbséghez tartozom akkor biztosan oda. Bár szerintem többen gondolgondnak így csak nem merik ezek után a véleményüket megmondani :)
Ja és kérném szépen megnevezni hogy kit sértettem meg és mivel ? :)

Ja és tudod mi tetszik a legjobban? Bár admin és moderátor vagyok több weboldalon,
Anno így regisztráltál be az egyik weboldalunkra:

"Teljes név Koch Balázs
Leírás fotozzon talaltalak titeket (koba), tetszenek a kepek... en is fotozom... http://www.flickr.com/photos/balazskoch/ "

Nagy kegyesen én sem tiltalak ki egyikről sem :)
(és elnézést a cinikus hangnemért :) )

Koch Balázs mondta:
csak en erzem, h ez az egesz mar egy rossz vicchez kezd hasonlitani???

"Elnézését kérem méltóságos uram hogy létezem :)
Én úgy tudtam ez egy közösségi oldal.
Tessék már továbblátni a nagynevű modellügynökségénél :)"

kedves szilard ugy gondolom senki nem haragszik azert mert letezel, de egyre tobben vagyunk, akiket kezd idegesiteni ittleted... de nyugi... bar admin vagyok ezt nem fenyegetesnek szantam...
igen... kozossegi oldal... soot demokratikusan szeretne mukodni... de mint tudjuk a demokracia a tobbseg diktaturaja... es mivel nagyon ugy tunik te a kisebbseghez tartozol, ezert valszeg ez neked faj...
itt jon balint praktikus tanacsa... vagy megszoksz, vagy megszöksz... bar a mai nap utan komolyan mondom, mar hianyoznal - nem ugy, mint a sok kep nelkul regisztralt topmodelljelolt.

es elnezest kerek a cinikus hangnemert, de delutan, amikor hosszasan igyekeztem kifejteni a velemenyemet, probaltam figyelni arra, h megmaradjunk az altalanossagok szintjen - pont azert mert amig nem konkretizaljuk szemelyekre, addig nem lesznek sertodesek... szilard, sajnos ez neked nem jott ossze... ez baj!
itt nincs helye a masok sertegetesenek... ha konkretan nem tetszik vmi, ird meg privat... mert igy kulturalt... ha van eredmenye, orulj neki, ha nincs, nem kell itt lenni... (jah ezt mar mondtuk, bocs!)

izabella kepeire vonatkozo kerdesed pedig feltetelezem koltoi volt... - te sem szeretned h valaszoljak

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

© 2020   modellonline.hu   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek