Sziasztok!

Bizonyára már sokan értesültetek a történtekről (a tv2 is foglalkozik vele), miszerint a napokban modellonline-os modellek nevei és képei kerültek ki több szexoldalra: szexplaza.hu, hirbank.com, olimpiq.com, errotica.info. 

Ezen oldalak egy tulajdonoshoz tartoznak, akit a hír kirobbanásakor azonnal kértünk hogy távolítson el minden modellonline-ról gyökeredző tartalmat. Sajnos ennek csak részben tett eleget (bizonyos oldalakról törölte a képeket és a linkeket, bizonyos oldalakról csak a linkeket).

Mivel itthon ez ez első ilyen jellegű jogeset, amely sérti:

- az érintett modellek személyiségi jogait és jó hírnévhez való jogaikat (ez sokszáz embert érint),
- a kikerült képeket készítő fotósok szerzői jogait,
- az adatvédelmi törvényeket,

ezért azt gondoltuk segítenénk ezt megoldani: ha összefogunk, együtt sokkal hatékonyabban tudjuk érvényesíteni az érdekeinket.

Amit mi vállalnánk: közreműködünk a megfelelő tapasztalattal rendelkező szakember kiválasztásában (már több ügyvéddel konzultáltunk), segítünk koordinálni az eseményeket, felületet biztosítunk a kommunikációra, és – bár ez sokadrangú, de annyiból hasznos lehet hogy elvegye a többiek kedvét a hasonló jogsértésektől – valószínűleg a médiát is érdekli az ügy folytatása.

Minél többen lesztek, annál hatékonyabban tudunk fellépni, és annál több felé oszlik az ügyvédi munkadíj (fejenként párezer forintot valószínűleg mindenképp megér, hogy példát statuálván elejét vegyük a hasonló ügyeknek.).

Érdemes két részre bontani az egész jogi procedúrát:

1. lépés: ügyvédi felszólítólevél a követeléseitekkel (hogy ezek pontosan mik lesznek, azt a kiválasztott ügyvéddel kell majd egyeztetni)

2. lépés: ha az elsőben rögzített követeléseknek nem tettek eleget, akkor bírósági feljelentés.

Amennyiben szeretnél részt venni, kérlek ezt itt jelezd egy kommenttel, május 2-ig.

Bízunk benne hogy a közösség ereje megoldja a helyzetet.
Üdvözlettel: Magyar Gábor / ModellOnline.

Megtekintések: 2674

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Természetesen benne vagyok!

én is megtaláltam a nevemet...hurrá! én is csatlakoznék a projecthez!

szia Fanni,

írj Adrienn-nek, link kettővel lentebb! üdv

sziasztok,
Szakolczai Adrienn már megtette az első lépéseket saját ügyvédjével, csatlakozhat aki akar, várja a jelentkezéseket.
együtt sokkal erősebbek lesztek, jelentkezzetek!
szívesen venném ha itt beszámolnátok a fejleményekről majd!
üdv
gabor

A vicc az, hogy kitették a magukról szóló hírt az oldalra a TV2-s interjúval egyetemben. Úgy beszélnek róla, mint egy mezei hírportál... Valszeg kereső-marketing lépés volt, mert ez most felkapott téma.

ment!

Én véletlenül kitöröltem. Megkaphatnám mégegyszer?

Köszönöm

magyar gabor mondta:

sziasztok, ment levél mindenkinek aki jelezte hogy részt akar venni.

üdv

gabor

sziasztok, ment levél mindenkinek aki jelezte hogy részt akar venni.

üdv

gabor

Kivel kell felvenni a kapcsolatot ez ügyben?

Mert te teszel lépéseket szakemberek (akik nem dolgoznak ingyen) bevonásával a feltételezett jogsértést elkövetők ellen. Amennyiben a panaszodat és a kártérítést jogosnak ítélik, ennek költségét visszaperelheted az alperesen, de addig neked kell ezt megelőlegezned.

Sánczi Ramóna mondta:

Miért nekünk kellene fizetni, minket ért sérelem..

Akkor lényegében mint fotós, felléphetek én is, ugye? Elvégre nem egy modell szerepel az oldalakon, akikkel dolgoztam.

Én úgy tudom, hogy ilyenkor kártérítésként a perköltséget is lehet a per tárgyává tenni, tehát nem kell az elején fizetni és majd a Bíróság megítéli és ki kell hogy fizesse a másik fél!!!!

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

© 2019   modellonline.hu   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek